IN numurs ir unikāls transportlīdzekļa identifikācijas numurs. Tas satur daudzus un svarīgus parametrus attiecībā uz automašīnu. VIN dekodētājs sniegs jums svarīgu informāciju, tostarp: ražotājvalsti, modeļa gadu, piedziņas tipu, dzinēja versiju un aprīkojuma iespējas.

VIN dekodētājs
VIN numuri pirmo reizi tika izmantoti 1954. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. Piemēram, Audi automašīnu ražotāji šādā veidā jau marķē savas automašīnas. Šāda veida zīmes ir sākušas izmantot ražotāji Eiropā. Tomēr pirmie numuri izskatījās citādi. Tas bija tikai astoņdesmitajos gados (īpaši 1981. gadā) pasaules ražotājiem, kopā ar amerikāņu ražotāji beidzot vienojās par šo jautājumu.

Kopš tā laika katrai automašīnai ir savs unikālais VIN numurs. VIN dekodētājs ļaus jums pārbaudīt, vai pašreizējais automašīnas aprīkojums ir oriģināls, un ražotājs to ir uzstādījis transportlīdzeklī. Pirms iegādāties konkrētu transportlīdzekli, ir vērts arī pārbaudīt lakas krāsu. Jums vajadzētu pievērst uzmanību arī polsterēšanai, stiklam, apdarei, logu apsildei un drošības spilvenu skaitam. Ja kāds no aprīkojuma vienumiem nesakrīt, tas var nozīmēt, ka transportlīdzeklis, ko piedāvāis transportlīdzeklis, varētu būt ievainots!

Ir vērts atšifrēt VIN pirms automašīnas iegādes, lai pārliecinātos, ka mēs maksājam par to, ko mēs pērkam. Diemžēl var izrādīties, ka jaunajai iekārtai ir negatīva ietekme uz transportlīdzekli, un bieži vien būs nepieciešami salona apmeklējumi. Pārbaudot VIN, mēs arī spējam noteikt, vai transportlīdzeklis nav bijis nelikumīgi pieejams. Diemžēl šī ir arvien biežāka problēma.